PARAMETRY DRUKU

 

FORMAT

ZADRUK

Jednostronnie ( 0+4 CMYK)

Jest to druk jednostronny, pełnokolorowy w palecie kolorów CMYK


Dwustronnie ( 4+4 CMYK)

Oznacza druk dwustronny, pełnokolorowy w palecie kolorów CMYK


Zadruk bielą (0+5 CMYK), (5+5 CMYK)

Zadruk jednostronny lub dwustronny, składający się z 4 kolorów CMYK i zadruku bielą. Stosowany przy papierach kolorowych lub zadruku tworzywa PCV

PAPIER

Gramatura papieru

Gramatura papieru ma wpływ na jego grubość. Na przykład papier 80g jest cienki i giętki jak typowy papier ksero. Papier o gramaturze 350g jest gruby i sztywny, stosuje się go np. do produkcji wizytówek.

Gramatury stosowane w naszej drukarni: 75g-350g

Papier kreda mat

Papier bezdrzewny, powlekany, o gładkiej strukturze i matowym wykończeniu. Papier podkładowy jest pokrywany dodatkową, cienką warstwą mieszaniny pigmentu mineralnego oraz kleju a następnie wygładzany specjalnymi walcami. Dzięki temu charakteryzuje się wysoką gładkością i obniżoną wsiąkliwością farby. Papier ten wyróżnia się szczególną białością i nieprzezroczystością. Dzięki temu zadruk nie przebija na drugą stronę.
Bezrefleksyjna powierzchnia powoduje subiektywny odbiór kolorów jako bardziej stonowanych i mniej nasyconych w porównaniu do papieru błyszczącego. Jednak powierzchnia papieru matowego jest bardziej szlachetna w dotyku i nieco sztywniejsza.

Gramatury: 130g, 170g, 250g, 300g, 350g

Zastosowanie:
Gramatury do 170g: ulotki, ekonomiczne foldery, plakaty, katalogi
Gramatura od 250g: wizytówki, biznes karty, składane foldery, katalogi, dyplomy, karnety, bilety, zaproszenia, okładki notesów spiralowanych

Papier kreda błysk

Papier bezdrzewny, powlekany, o gładkiej strukturze i błyszczącym wykończeniu. Papier podkładowy jest pokrywany dodatkową, cienką warstwą mieszaniny pigmentu mineralnego oraz kleju a następnie wygładzany specjalnymi walcami. Dzięki temu charakteryzuje się wysoką gładkością i obniżoną wsiąkliwością farby. Papier ten wyróżnia się szczególną białością i nieprzezroczystością (dzięki czemu zadruk nie przebija na drugą stronę). Błyszczące wykończenie sprawia wrażenie większego nasycenia i wyrazistości kolorów.

Gramatury: 130g, 170g, 250g, 300g, 350g

Zastosowanie:
Gramatury do 170g: ulotki, ekonomiczne foldery, katalogi, plakaty
Gramatury od 250g: wizytówki, biznes karty, plakaty, okładki katalogówPapier Preprint

Papier niepowlekany, bezdrzewny, przeznaczony do druku offsetowego. Cechuje się wysoką gładkością i matową powierzchnią.

Gramatury: 90g

Zastosowanie: papiery firmowe

Papier offset

Biały, lekko szorstki, matowy papier bezdrzewny, zaklejony w masie. Jest wytwarzany z celulozy bielonej. Cechuje się wysoką stabilnością wymiarów.

Gramatury: 80g, 90g 75g

Zastosowanie: druk offsetowy książek, broszur, czasopism, etykiet opakowaniowych, papieru firmowego, wnętrza notesów itp.

USZLACHETNIENIA

Folia błysk

Folia błyszcząca zabezpiecza wydruk przed czynnikami mechanicznymi, chemicznymi i fizycznymi. Wydruk nie traci elastyczności, dzięki czemu uszlachetniona powierzchnia nie pęka na bigach. Folia błysk podnosi także estetykę produktu i powoduje wizualne wzmocnienie druku. Efekt ten, uzyskany dzięki odbijaniu światła, lekko pogarsza czytelność tekstu.

Zastosowanie : ulotki, plakaty, wizytówki, biznes karty, okładki katalogów,Folia mat

Folia matowa zabezpiecza wydruk przed czynnikami mechanicznymi, chemicznymi i fizycznymi. Stosując zwykłe folie matowe należy jednak się liczyć z mniejszą odpornością na zarysowania. Folia mat jest bar-dziej dyskretna niż folia błyszcząca i umożliwia zastosowanie lakieru wybiórczego UV.

Zastosowanie: ulotki, wizytówki, biznes karty, okładki katalogów, okładki notesówFolia soft touch

Jest to miękka, aksamitną w dotyku folia o matowej fakturze. Folia soft touch jest dużo bardziej odporna na zarysowania od foli matowej. Świetnie nadaje się do zastosowania wybiórczego lakieru UV – granica między uszlachetnieniami jest nie tylko zauważalna, ale również wyczuwalna w dotyku.

Zastosowanie: wizytówki, biznes kartyLakier wybiórczy UV

Wypukły, śliski i błyszczący lakier, którym pokrywa się wybrane części projektu. Świetnie wygląda zwłaszcza na czarnym tle lub w połączeniu z matową folią soft touch. Nie zaleca się stosowania lakieru UV na papierach o niskiej gramaturze oraz niepowlekanych.

Zastosowanie: wizytówki, biznes karty, teczki ofertowe